بخاری گلخانه ای

بخاری گلخانه ای / محصولات

گلخانه ها به طور کلی به دو دسته گلخانه سرشاخه و گلخانه سیفی جات تقسیم بندی می شوند.در گلخانه های سرشاخه حرارت پرتاب شده توسط بخاری نمی تواند در سطح میانی گلخانه جریان یابد چراکه باعث آسیب رساندن به گل ها می شود.همچنین این گردش هوا نباید در قسمت پایینی جریان یابد چراکه گرم بودن خاک استفاده شده در این نوع هیترها باعث ایجاد بیماری و آسیب رسیدن به گل می شود.
از مطالب فوق نتیجه می گیریم که تنها راه ایجاد گردش هوا در گلخانه های سرشاخه قسمت بالایی گلخانه است و ما باید در این قسمت برای ایجاد جریان هوای گرم استفاده کنیم.بنابراین حرارت در گلخانه های سرشاخه باید در ارتفاع بالای 1.5 متر جریان یابد تا به گل آسیبی نزند.
ارتفاع دریچه خروجی هوای گرم در این بخاری 170 سانتیمتر از سطح زمین در نظر گرفته شده است تا بتواند فاصله امنی را تا سرشاخه ها ایجاد کند.
از دیگر مزایای این بخاری می توان به کاهش رطوبت ایجاد شده در شب اشاره کرد که وجود همین رطوبت به دلیل تفاوت دما در داخل و خارج از گلخانه شبنم تولید می کند که ریزش همین شبنم ها به روی گل نیز باعث آسیب دیدن گل می شود؛ اما در گلخانه های سیفی جات دریچه خروجی هوای گرم در پایین بخاری تعبیه می شود تا در صورت لزوم توسط کانال های پلاستیکی، هوای گرم تولید شده توسط بخاری در سراسر سالن به طور یکنواخت تقسیم شود.
 

برای آشنایی با نحوه عملکرد و اجزای تشکیل دهنده  این محصول، به صفحه بخاری (هیتر) صنعتی مراجعه نمایید.

جدول مشخصات فنی بخاری گلخانه ای

مدل بخاری
MH100
MH250
MH350
MH500
ظرفیت (کیلوکالری)
100
250
350
500
تعداد الکتروموتور
1
2
2
3
توان الکتروموتور
(اسب بخار)
1
1
2
2
فضای پوشش دهنده (متر مربع)
400
700
1000
1500
نوع فن
آکسیال
آکسیال
آکسیال
آکسیال
ابعاد فن
73*73
73*73
83*83
83*83
مشعل
ایران رادیاتور
ایران رادیاتور
ایران رادیاتور
ایران رادیاتور
نوع سوخت
بسته به نوع مشعل می تواند گاز یا گازوئیل باشد.
جنس بدنه
ورق گالوانیزه
ورق گالوانیزه
ورق گالوانیزه
ورق گالوانیزه
عایق
پشم سنگ
پشم سنگ
پشم سنگ
پشم سنگ

گالری تصاویر بخاری گلخانه ای

هیتر گلخانه ای چیست ؟

دستگاهی است که به وسیله مشعل و کوره استیل حرارت تولید کرده و به وسیله دو یا سه عدد فن، آن را به نقاط مختلف گلخانه هدایت می کند. دارای تابلو برق تمام اتوماتیک است و برای کنترل نیاز به نیروی انسانی ندارد. علاوه بر گلخانه در سالن های ورزشی، مرغداری و هر فضای سربسته ای که نیاز به گرم شدن دارد استفاده می شود.