رطوبت ساز صنایع قارچ

رطوبت ساز صنایع قارچ / محصولات

رطوبت ساز M120 کویل دار

تامین گرمای سالن در فصل زمستان یک امر ضروری است. مثلا در سالن های پرورش قارچ در فصل تابستان رطوبت باعث خنکی سالن نیز می شود اما در فصل زمستان، این رطوبت باید همراه با گرما وارد سالن شود.در سالن های بزرگ معمولا از هواساز ایرواشر پیشرفته استفاده می شود که تمامی نیاز یک سالن پرورش قارچ را تامین می کند. اما برای سالن های کوچکتر و یا به دلیل هزینه بسیار بالای هواساز ایرواشر، استفاده از آن مقرون به صرفه نیست. از این رو گروه صنعتی مه گستر اقدام به طراحی و ساخت رطوبت ساز کویل دار کرده است که با کمترین هزینه ممکن هم نیاز به رطوبت یک سالن قارچ را برطرف می کند، هم امکان کنترل دمای محیط و تهویه هوای سالن نیز با این دستگاه وجود دارد.
 

نحوه عملکرد M120 کویل دار

این محصول در واقع از یک دستگاه رطوبت ساز مدل MF120.000 و یک اتاقک جانبی تشکیل شده است. اتاقک جانبی دارای دو عدد دامپر 40*40 می باشد که یکی از آنها به هوای آزاد متصل است و دیگری به منظور گردش هوای داخل سالن تعبیه شده است. این دو دامپر به وسیله چرخ دنده و زنجیر به یکدیگر متصل شده اند. بدین صورت میزان هوای وارد شده به سالن قابل تنظیم است. به عنوان مثال می توان دامپرها را طوری تنظیم کرد که 20 درصد از هوای وارد شده به سالن از هوای آزاد و 80 درصد آن از هوای داخل سالن باشد.
 
به منظور تنظیم دما در سالن یک عدد کویل 4 ردیفه در داخل اتاقک جانبی دستگاه قرار می گیرد که می توان با دادن آب سرد به داخل آن در فصل تابستان و آب گرم در فصل زمستان دمای سالن را به دلخواه تنظیم کرد.
به طور کلی می توان گفت که این دستگاه تمامی نیازهای یک سالن پرورش قارچ را برآورده می کند و می تواند گزینه بسیار مناسبی برای تولیدکنندگان باشد.

 

 

جدول مشخصات فنی رطوبت ساز صنایع قارچ

ابعاد (سانتیمتر)
75*70*155
توان الکتروموتور(اسب بخار)
2
نوع پروانه
آکسیال
جنس پروانه
آلومینیوم
جنس بدنه
گالوانیزه
قطر پروانه(سانتیمتر)
38
پرتاب رطوبت (متر)
15
هوادهی (مترمکعب در ساعت)
4000
فضای پوشش دهنده (مترمربع)
150
مصرف آب (لیتر در ساعت)
قابل تنظیم بین 10 تا 120

گالری تصاویر رطوبت ساز صنایع قارچ

هیتر گلخانه ای چیست ؟

دستگاهی است که به وسیله مشعل و کوره استیل حرارت تولید کرده و به وسیله دو یا سه عدد فن، آن را به نقاط مختلف گلخانه هدایت می کند. دارای تابلو برق تمام اتوماتیک است و برای کنترل نیاز به نیروی انسانی ندارد. علاوه بر گلخانه در سالن های ورزشی، مرغداری و هر فضای سربسته ای که نیاز به گرم شدن دارد استفاده می شود.