رطوبت ساز صنایع نساجی

رطوبت ساز صنایع نساجی / محصولات

 

رطوبت ساز دیسکی

همانطور که می دانید در صنایع نساجی و یا در آزمایشگاه ها به دلیل وجود دستگاه های حساس به رطوبت در محیط کار، رطوبت زیاد و درشت به مرور زمان باعث فرسودگی و زنگ زدن این دستگاه ها می شود. از این رو دستگاه رطوبت سازی که در این موارد به خصوص در صنایع نساجی مورد استفاده قرار می گیرد، باید رطوبت بسیار ریزی تولید کند. رطوبت ساز مدل M120 به دلیل تولید رطوبت درشت و سنگین به هیچ وجه مناسب این محیط نیست. از این رو گروه صنعتی مه گستر برای مرتفع نمودن نیاز این بخش از بازار، اقدام به طراحی و تولید رطوبت ساز دیسکی نموده است که برای استفاده در این محیط ها بسیار مناسب است. لازم به ذکر است این نوع رطوبت ساز صرفا در گروه صنعتی مه گستر تولید می شود و در سطح ایران نمونه مشابهی ندارد.
 

عملکرد دستگاه رطوبت ساز M10

دستگاهی که مشاهده می کنید، مخصوص سالن های نساجی طراحی و ساخته شده است که توسط دیسک و اتومایزر آب را به قطرات بسیار ریز تبدیل و با کمک پروانه ای که پشت دستگاه تعبیه شده است، به جلو پرتاب می کند. آب به وسیله یک پمپ به مرکز دیسک هدایت شده و با استفاده از نیروی گریز از مرکز وارد اتومایزر می شود که نتیجه آن رطوبت بسیار ریزی است که هرگز بر روی زمین نمی نشیند. پره های قطره گیر(ساچ) تعبیه شده در جلوی دستگاه، مانع از عبور رطوبت درشت شده و آنها را به چرخه آب دستگاه برمی گرداند. در نهایت رطوبتی که از این سیستم میگذرد، بسیار ریز بوده و هرگز بر روی زمین و دستگاه های نساجی نمی نشیند و باعث رسوب گیری و زنگ زدگی آن ها نمی شود. هریک از این دستگاه ها برای تامین رطوبت 300 متر مربع سالن نساجی کافی است و از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه تر از استفاده از سیستم های دیگر است.
  

جدول مشخصات فنی رطوبت ساز صنایع نساجی

توان الکتروموتور (اسب بخار)
2
سیستم ایجاد رطوبت
دیسک و صفحه
جنس دیسک
آلومینیوم
قطر دیسک (سانتیمتر)
50
جنس بدنه
گالوانیزه
پرتاب رطوبت (متر)
10
نوع رطوبت
بسیار ریز مخصوص صنایع نساجی
هوادهی (مترمکعب در ساعت)
3500
فضای پوشش دهنده (مترمربع)
300
مصرف آب (لیتر در ساعت)
قابل تنظیم از 5 تا 60

گالری تصاویر رطوبت ساز صنایع نساجی

هیتر گلخانه ای چیست ؟

دستگاهی است که به وسیله مشعل و کوره استیل حرارت تولید کرده و به وسیله دو یا سه عدد فن، آن را به نقاط مختلف گلخانه هدایت می کند. دارای تابلو برق تمام اتوماتیک است و برای کنترل نیاز به نیروی انسانی ندارد. علاوه بر گلخانه در سالن های ورزشی، مرغداری و هر فضای سربسته ای که نیاز به گرم شدن دارد استفاده می شود.