هواکش 140

هواکش 140 / محصولات

هواکش 140 تولید شده توسط این گروه از لحاظ کیفیت و کارایی همتای هواکش هلندی است، اما از لحاظ قیمت کاملا مقرون به صرفه است. از این هواکش می توان در گلخانه ها، مرغداری ها، دامداری ها،کارگاه های صنعتی و... استفاده نمود. از مزایای این هواکش دبی هوای زیاد (44000 متر مکعب در ساعت) و در عین حال کم بودن صدای آن است. همچنین هوا تا فاصله 30 متری از هواکش پرتاب می شود. برای استفاده از این هواکش در گلخانه یا مرغداری، باید از مدل دمپردار آن استفاده کنید تا در مواقعی که هواکش خاموش است، ارتباط بین محیط خارج و داخل قطع گردد. مزیت بسیار مهم این دمپرها این است که به صورت اتوماتیک و با فشار هوا باز و بسته می شوند و نیازی به چک کردن دستی آن ها پس از هربار روشن یا خاموش کردن هواکش نیست. همچنین در دامداری ها، می توان جهت خنک شدن بیشتر محیط از افشانک آب که در جلوی هواکش نصب می شود، استفاده کرد که تفاوت زیادی ایجاد می کند. این هواکش از روی نمونه هلندی ساخته شده و پروانه آن دارای سه پره است و نمونه های چینی این هواکش دارای شش پره فلزی هستند.

تفاوت بین هواکش سه پره طرح هلند و هواکش شش پره چینی چیست؟

به ظاهر اینطور به نظر می رسد که هواکش شش پره به دلیل وجود تعداد پره های بیشتر باید میزان هوادهی بیشتری داشته باشد، اما در واقع اینطور نیست. به دلیل طراحی خاص پره های هواکش طرح هلند و با توجه به آزمایش های صورت گرفته و تجربیات شخصی مشتریان قبلی ما، میزان هوادهی هواکش طرح هلند بسیار بیشتر از هواکش چینی است. در جدول زیر میزان هوادهی هواکش طرح هلند مشخص است. رنگ سبز مربوط به هواکش تولیدی توسط این مجموعه است. 


ضمن اینکه جنس پره های هواکش طرح هلند پلی پروپیلن (pp) است که از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد: 
چگالی کم، شفافیت بالا، مقاومت تخریبی در برابر استرس های محیطی، مقاومت کششی بالا، صلبیت بالا، مقاومت دمایی بالا، مقاومت در برابر اسیدها و بازها و حلال ها، استحکام مکانیکی خوب، خواص خوب قالب گیری، بی بو و غیرسمی که عملا مقاومت آن را در برابر شکنندگی، گرما و نور خورشید به مراتب بیشتر می کند. تمام لوازم و قطعات این هواکش به صورت یدکی در این مجموعه موجود است؛ پس اگر به این نوع هواکش نیاز دارید، با خیالی آسوده آن را تهیه کنید!

اجزای تشکیل دهنده

  1. موتور: الکترو موتور 1.1 کیلوات 1400 دور
  2. پروانه: پروانه این هواکش از سه پره از جنس پلاستیک فشرده الیاف دار(هرگز شکسته نمی شود) می باشد.این پروانه در هر دقیقه 690 دور می زند، به همین خاطر است که علی رغم دبی بالای هوا صدای کمی تولید می کند.
  3. دمپر: دمپر این هواکش اتوماتیک می باشد و با فشار هوای پروانه باز و بسته می شود.
  4. اتاقک هدایت هوا: کلیه قسمت های این هواکش در اتاقک هدایت هوا قرار می گیرد.جنس این اتاقک از ورق گالوانیزه می باشد.

جدول مشخصات فنی هواکش 140

ابعاد (سانتیمتر)
50*140*140
الکتروموتور ( اسب بخار)
2
نوع پروانه
آکسیال
جنس پروانه
پلی پروپیلن (pp) الیاف دار
قطر پروانه (سانتیمتر)
120
جنس بدنه
گالوانیزه
هوادهی (مترمکعب در ساعت)
44000
پرتاب هوا ( متر)
30

گالری تصاویر هواکش 140

هیتر گلخانه ای چیست ؟

دستگاهی است که به وسیله مشعل و کوره استیل حرارت تولید کرده و به وسیله دو یا سه عدد فن، آن را به نقاط مختلف گلخانه هدایت می کند. دارای تابلو برق تمام اتوماتیک است و برای کنترل نیاز به نیروی انسانی ندارد. علاوه بر گلخانه در سالن های ورزشی، مرغداری و هر فضای سربسته ای که نیاز به گرم شدن دارد استفاده می شود.