هواساز ایر واشر

هواساز ایر واشر / محصولات

این هواساز پیشرفته مخصوص سالن های صنعتی پرورش قارچ طراحی شده است و قابلیت تنظیم دما و رطوبت سالن و حتی قابلیت سیرکوله کردن هوا در سالن را دارد و به طور کلی تامیین کننده تمامی نیازهای یک سالن صنعتی قارچ می باشد. همانطور که از نام این هواساز مشخص است،وظیفه آن شستشوی هوا (ایرواشر) می باشد.در واقع هوایی که این دستگاه به سمت سالن پرورش قارچ هدایت می کند،هوای شسته شده و مناسب برای یک سالن پرورش قارچ می باشد.

نحوه عملکرد :

این دستگاه به وسیله کویل سرمایی،سرمای مورد نیاز سالن را در فصل تابستان و همچنین به وسیله کویل گرمایی، گرمای مورد نیاز سالن را در فصل زمستان تأمین می کند.رطوبت مورد نیاز سالن نیز در اتاقک شستشوی هوا تولید می شود.هواکش این دستگاه یک عدد هواکش حلزونی با دبی هوای 12000 متر مکعب در ساعت با قابلیت تنظیم میزان هوادهی (به وسیله اینورتر) می باشد.در صورت نیاز این دستگاه می تواند هوای داخل سالن را سیرکوله کند و یا هوا را از خارج از سالن به داخل آن هدایت کند

دمپرها :

همانطور که در نقشه دستگاه مشاهده می کنید،دو عدد دمپر 50 * 50 از جنس آلومینیوم در پشت و بالای دستگاه تعبیه شده است.دمپر پشتی که وظیفه سیرکوله کردن هوای داخل سالن را به عهده دارد به وسیله کانال به داخل سالن مرتبط می شود.دمپر بالای دستگاه نیز در صورت نیاز هوا را از خارج از سالن به داخل دستگاه هدایت می کند.این دمپر ها به وسیله یک زنجیر به هم متصل هستند و قابلیت تنظیم دارند.به طور مثال می توان دمپرها را طوری تنظیم کرد که 20 درصد از هوای ورودی به سالن از خارج از آن و 80 درصد از هوای ورودی به سالن سیرکوله باشد.

کویل ها :

بعد از اتاقک دمپرها نوبت به کویل های دستگاه می رسد.یک عدد کویل دو ردیفه به منظور گرمایش سالن و یک عدد کویل 3 تا 5 ردیفه (بسته به شرایط آب و هوایی منطقه) جهت سرمایش سالن در این دستگاه تعبیه شده است.فراهم آوردن آب گرم به وسیله دیگ آب گرم و فراهم آوردن آب سرد به وسیله چیلر یا آیس بانک می باشد که باید توسط خریدار تهیه شود.

اتاقک شستشوی هوا :

این اتاقک شامل یک دستگاه رطوبت ساز (مه ساز) و تعدادی افشانک و یک پمپ آب جهت تولید رطوبت بیشتر می باشد.هوا پس از ورود از دمپرها و گذشتن از کویل گرمایشی یا سرمایشی وارد این اتاقک شده و با رطوبت مخلوط می گردد و هوای شسته شده پس از عبور از ساچ ها (قطره گیر) که وظیفه آن گرفتن قطره و رطوبت درشت است،وارد هواکش حلزونی می شود.

هواکش :

در پایان تمامی این مراحل یک عدد هواکش حلزونی دارای فن سانتریفیوژ با دبی هوای قابل تنظیم تعبیه شده است که هوا را به داخل سالن پرورش قارچ هدایت می کند.

جدول مشخصات فنی هواساز ایر واشر


گالری تصاویر هواساز ایر واشر

هیتر گلخانه ای چیست ؟

دستگاهی است که به وسیله مشعل و کوره استیل حرارت تولید کرده و به وسیله دو یا سه عدد فن، آن را به نقاط مختلف گلخانه هدایت می کند. دارای تابلو برق تمام اتوماتیک است و برای کنترل نیاز به نیروی انسانی ندارد. علاوه بر گلخانه در سالن های ورزشی، مرغداری و هر فضای سربسته ای که نیاز به گرم شدن دارد استفاده می شود.