بخاری (هیتر) صنعتی

بخاری (هیتر) صنعتی / محصولات

بخاری های صنعتی تولید شده توسط گروه تولیدی صنعتی مه گستر در ظرفیت های 100 الی 500 کیلوکالری جهت تنظیم دما در سالن به کارمی رود. انتقال هوای گرم تا فاصله 40 متری صورت می گیرد و نیازی به کانال کشی جهت انتقال هوا نیست. موارد استفاده آن در گلخانه ها، مرغداری ها، کارخانه های صنعتی، سالن های ورزشی یا کارگاهی و به طور کلی در هر سالنی که نیاز به گرمایش داشته باشد،می باشد.جنس کوره بخاری از ورق استیل 304 است و لوله های آن نیز به انتخاب مشتری می تواند از ورق استیل 304 یا آهن باشد (پیشنهاد ما استفاده از ورق استیل به دلیل کیفیت و مقاومت خیلی بیشتر است که باعث افزایش عمر مفید بخاری می گردد) و قابلیت نصب فن سانتریفیوژ یا اکسیال را دارد.

تفاوت فن سانتریفیوژ با فن اکسیال در چیست؟ تفاوت فن سانتریفیوژ با فن اکسیال در فشار هوادهی بیشتر و تولید صدای کمتر آن است. در محیط هایی که وجود صدای زیاد باعث ایجاد مشکل می شود، می توان از هواکش سانتریفیوژ استفاده کرد. البته به دلیل وجود تفاوت قیمت، توصیه می شود قبل از انتخاب حتما با مشاوران فنی این گروه تماس بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

  
طرز کار دستگاه :
نحوه کارکرد بخاری صنعتی بدین گونه است که یک مشعل (ایران رادیاتور) به کوره دستگاه متصل است و هنگامی که مشعل روشن شود حرارت را به داخل کوره هدایت می کند.به منظور اینکه بتوانیم از بیشترین میزان حرارت ممکن استفاده کنیم،دو ردیف لوله به انتهای کوره به صورت رفت و برگشت متصل می شود که تعداد این لوله ها بسته به ظرفیت کوره بین 18 تا 34 عدد می باشد. بدین ترتیب حرارت به صورت سه پاس رفت و برگشت (یک پاس در کوره و دو پاس در لوله ها) در گردش است. لذا حرارت از دست رفته از دودکش هیتر به کمترین میزان ممکن می رسد.
 

بدنه دستگاه  :
بدنه بخاری ها از ورق گالوانیزه تهیه و به صورت دوجداره طراحی شده است و بین آن با پشم شیشه یا پشم سنگ (به انتخاب مشتری) پوشانده می شود.؛ به طوریکه حتی در زمان روشن بودن بخاری، حرارت بسیار بسیار کمی از بدنه آن قابل لمس است. این کار دو مزیت دارد:

 1. اگر فردی یا جسمی به بدنه بخاری نزدیک شود،‌هیچگونه آسیبی نمی بیند.
 2. بازدهی بخاری به حداکثر و تلفات انرژی به حداقل ممکن می رسد.
نحوه تنظیم دما :
تنظیم دما به صورت اتوماتیک انجام می شود و نیازی به تنظیم دستی دما یا خاموش و روشن کردن هیتر از طریق کاربر نیست. این دستگاه دارای دو سنسور می باشد که یکی برای تنظیم دمای سالن و دیگری برای تنظیم دمای داخل دستگاه و جلوگیری از سوختن کوره و بدنه به کار می رود.
 

سنسورهای تنظیم دما چگونه عمل می کنند؟ نحوه کار این سنسورها بدین صورت است که سنسور داخل سالن با تلرانس 2 درجه فرمان روشن یا خاموش شدن را به بخاری می دهد. و اما سنسور دوم که برای تنظیم دمای داخل هیتر تعبیه شده است بدین صورت عمل می کند که در هنگام روشن شدن بخاری ابتدا مشعل را روشن نموده و پس از آنکه دمای داخل کوره به اندازه کافی برسد، فن ها روشن می شوند. دلیل این امر این است که هوای سرد و بدون حرارت وارد سالن نشود. همچنین در هنگام خاموش کردن هیتر، ابتدا مشعل را خاموش می کند و سپس هنگامی که دمای کوره به اندازه کافی پایین بیاید، فن ها را نیز خاموش می کند. بدین صورت از آسیب رسیدن به دستگاه و سوختن کوره جلوگیری می شود.

اجزای تشکیل دهنده:
 1. اسکلت (شاسی) از جنس پروفیل 3*3 و 6*3
 2. کوره بخاری از استیل 304 به ضخامت 2 میلیمتر
 3. مبدل ها از لوله استیل 304 به ضخامت 1.5 میلیمتر یا لوله فولادی
 4. بدنه دوجداره از جنس ورق گالوانیزه با پوشش رنگ کوره ای و استفاده از پشم شیشه 2 اینچ
 5. هواکش ها: بسته به ظرفیت بخاری از یک تا سه عدد هواکش با موتور 1 اسب یا 2 اسب و پروانه از جنس آلومینیوم استفاده می گردد.
 6. تابلو برق: شامل کلید مینیاتوری سه فاز و تکفاز، کنتاکتور، کنترل فاز-بار جهت حفاظت، و کلیدهای دستی و اتوماتیک برای روشن و خاموش کردن مشعل و هواکش ها
 7. مشعل: به دلیل خدمات پس از فروش مناسب پیشنهاد ما استفاده از مشعل ایران رادیاتور است که متناسب با ظرفیت بخاری انتخاب می شود.
 8. سنسور حرارتی محیطی جهت کنترل دمای محیط
 9. دو عدد سنسور حرارتی داخلی جهت حفاظت از کوره و بدنه بخاری

جدول مشخصات فنی بخاری (هیتر) صنعتی

 
مدل بخاری
MH100
MH250
MH350
MH500
ظرفیت (کیلوکالری)
100
250
350
500
تعداد الکتروموتور
1
2
2
3
توان الکتروموتور
(اسب بخار)
1
1
2
2
فضای پوشش دهنده (متر مربع)
400
700
1000
1500
نوع فن
آکسیال
آکسیال
آکسیال
آکسیال
ابعاد فن
73*73
73*73
83*83
83*83
مشعل
ایران رادیاتور
ایران رادیاتور
ایران رادیاتور
ایران رادیاتور
نوع سوخت
بسته به نوع مشعل می تواند گاز یا گازوئیل باشد.
جنس بدنه
ورق گالوانیزه
ورق گالوانیزه
ورق گالوانیزه
ورق گالوانیزه
عایق
پشم سنگ
پشم سنگ
پشم سنگ
پشم سنگ

گالری تصاویر بخاری (هیتر) صنعتی

هیتر گلخانه ای چیست ؟

دستگاهی است که به وسیله مشعل و کوره استیل حرارت تولید کرده و به وسیله دو یا سه عدد فن، آن را به نقاط مختلف گلخانه هدایت می کند. دارای تابلو برق تمام اتوماتیک است و برای کنترل نیاز به نیروی انسانی ندارد. علاوه بر گلخانه در سالن های ورزشی، مرغداری و هر فضای سربسته ای که نیاز به گرم شدن دارد استفاده می شود.